Chrzest Bierzmowanie Eucharystia Pokuta i poj Namaszczenie chorych Kapłaństwo Małżeństwo

Dokumenty Obowiązki rodziców i chrzestnych

Chrzest święty

„Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania. Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę i w słowie” (KKK 1213)

Sakrament Chrztu Św. udzielany jest w każdą I Niedzielę  miesiąca w czasie Mszy Św. o godz.  10.20.

Spisanie aktu chrztu dziecka odbywa się po Mszy św. wieczorowej w sobotę poprzedzającą dzień chrztu dziecka. Podczas spisaniu aktu chrztu powinni być obecni rodzice i chrzestni.

Spotkanie dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka i wstępne spisanie aktu (potrzebny jest akt urodzenia dziecka) odbywa się w IV niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 16.30 w sali parafialnej.

Odpowiedzialny – ks. Kanonik Stanisław Małek

W dniu chrztu św.

1. Rodzice lub chrzestni o godz. 10:00 w celu dopełnienia braków zgłaszają się do kancelarii parafialnej i składają brakujące podpisy. O godz. 10.10 wszyscy są już obecni pod chórem w nawie głównej i oczekują na rozpoczęcie liturgii.

2. Fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, którzy zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgii, są obowiązani ukończyć kurs i otrzymać pisemne upoważnienie z Kurii Diecezjalnej.

Ponadto winni zgłosić się do kapłana, który ma przewodniczyć celebracji, aby z nim uzgodnić wszystkie szczegóły związane z miejscem i sposobem wykonywania swej posługi.

Nie mogą fotografować lub operować kamerą video osoby, które nie mają zezwolenia z Kurii Diecezjalnej.