Zarząd KSM Patroni Galeria Historia Formacja Filmy

Czym jest KSM?

KSM zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat, pragnących twórczo i aktywnie wykorzystać swoją młodość. KSM to także najlepszy sposób, by odnaleźć swoje miejsce nie tylko w grupie rówieśników w szkole bądź parafii, ale w Stowarzyszeniu tworzącym w Polsce jedną wielką rodzinę. Rodzinę ludzi młodych, gotowych całym swoim życiem „służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie”

Wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w pełnym tego słowa znaczeniu, działa w naszej parafii już od ponad roku i cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży i wszystkich parafian.

Rozpoczęliśmy swoją działalność wraz z przyjściem Ks. Marka, który zaproponował taką formę wspólnoty zrzeszającą młodzież naszej parafii i do niej zaprosił...z upływem czasu szeregi ksmowiczów zaczeły się powiększać i zawiązała się spora ponad 30 osobowa grupa młodych, ciekawych i pomysłowych ludzi, którzy tworzą wspaniałą wspólnotę na miejscu, a także na różnego rodzaju wyjazdach, co widać na zdjęciach.

Uczestniczymy w czynnie w życiu parafii, a także naszej diecezji, o czym można było się przekonać na tegorocznym diecezjalnym zjeździe młodzieży w Pratulinie („Jerycho Młodych”) i nie tylko.

Spotykamy się:

- na swoich mszach świętych KSM-owskich, w każdą II ndz.miesiąca

- w każdy piątek po mszy świętej wieczorowej w salce pod plebanią,

- organizujemy w każdy drugi piątek miesiąca czuwania modlitewne po mszy św. wieczorowej, na które zapraszamy także wszystkich chętnych, chcących się wyciszyć i pochylić nad Bożym Słowem przed Najświętszym Sakramentem.

- Organizujemy dla całej parafii różnego rodzaju przedstawienia, koncerty, sztuki teatralne, czuwamy nad plakatem (billboard) ewangelizacyjnym przed kościołem, a także właczamy się w rozwój naszej miejscowości.

Nasz KSM zrzesza wielu członków i jej sympatyków na których zawsze możemy liczyć..

Jeśli jesteś zainteresowany naszym KSM-em i chcesz:

- znaleźć grono świetnych ludzi?

- wiedzieć więcej o Chrystusie?

- w twoim sercu rodzą się wątpliwości z wiarą?!

- miło i sympatycznie spędzić czas?!

- lubisz ryzyko?!

- i jesteś uczniem szkoły średniej, bądź studentem?!

PRZYJDŹ, ZOBACZ i CZUJ SIĘ ZAPROSZONY!!!

Zobaczysz, że nie będziesz żałował…

Jednym ze statutowych celów KSM jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan. Cel ten jest realizowany m.in. u nas poprzez cotygodniowe spotkania formacyjne, czuwania, msze św. przez co spotkania te są nie do przecenienia. Niczym nie można ich zastąpić. Od treści i sposobu ich prowadzenia zależy chyba wszystko, czym KSM jest i jak służy Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.