Młodzieżowy Zespół Teatralny

Młodzieżowy Zespół Teatralny został powołany w październiku 2010r. przez ks. Krzysztofa Chacińskiego. Zaproponował on młodzieży ideę, by zrobić coś fajnego dla Stoczka, coś w co mogłaby się zaangażować większa ilość osób. Ponieważ zbliżała się uroczystość Wszystkich Świętych i dzień zaduszny padła propozycja wystawienia sztuki teatralnej na podstawie „Dziadów” Mickiewicza cz. II. Przedstawienie zostało pokazane publiczności dwukrotnie 31 października i 1 listopada. Pozytywny odbiór zachęcił młodzież do dalszych pomysłów i pracy. Udało się opracować „Jasełka” na Boże Narodzenie oraz wystawić Misterium Męki Pańskiej w Niedzielę Palmową. Przedsięwzięcia te zgromadziły zarówno młodzież ze szkół średnich, gimnazjum, szkoły podstawowej jak również wiele osób dorosłych, firm, urzędów.

Trudno powiedzieć ile osób należy do tego Zespołu – liczba uzależniona jest od wystawianej sztuki (ok. 50 osób). Ważną postacią zespołu jest p. Małgorzata Woźniak, która czuwa od strony scenariusza i kostiumów. Każdy w tej grupie jest ważny i każdy może coś wnieść od siebie (pomysły, nowe scenariusze, ubogacenie zaproponowanych scen). Osoby chętne do wspólnej zabawy w tworzenie sztuki prosimy o kontakt z ks. Krzysztofem.

Najbliższe przedstawienie, które jest w przygotowaniu planowane jest na Święta Bożego Narodzenia.