Ogłoszenia duszpasterskie I niedziela Adwentu (01.12.2019r)
1. Dzisiaj wchodzimy w czas Adwentu oraz w nasze rekolekcje parafialne. Dzisiaj Msze św. w porządku niedzielnym, Msza św. w kaplicy w Róży o godz. 13.00.
2. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca modlimy się w intencji misji św., jak również ofiarami wspieramy misjonarzy. Puszki wystawione są przy wyjściu z kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z racji I niedzieli miesiąca.
3. Jutro i pojutrze dni spowiedzi adwentowej. Przyjadą do nas księża z dekanatu. Skorzystajmy z sakramentu pokuty i pomóżmy osobom starszym dotrzeć do kościoła, by mogli skorzystać z rekolekcji. Msze św. o godz. 9.00, 11.00, 15.00 dla dzieci, 16.30 dla młodzieży i o godz. 18.00.
4. W środę zakończenie rekolekcji. Ofiary złożone w tym dniu na tacę będą przekazane księdzu rekolekcjoniście jako wyraz naszej wdzięczności. Msze św. w tym dniu o godz. 9.00, 11.00, 15.00 i 17.00.
5. Od dzisiaj Akcja Katolicka rozprowadza świece w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece w cenie 7, 13 i 20 zł.
6. W czasie rekolekcji będzie przeprowadzona zbiórka do koszów trwałych produktów żywnościowych i środków czystości dla osób najbardziej potrzebujących.
7. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
8. W czwartek o godz. 6.30 pierwsze Roraty. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy o zabranie na liturgię Mszy św. Roratniej lampionów. Nabożeństwo z racji I czwartku miesiąca po Mszy św. wieczorowej.
9. W piątek do chorych udamy się około godziny 8.30. Nabożeństwo z racji I piątku miesiąca po Mszy św. wieczorowej. Również tego dnia wspominamy św. Mikołaja.
10. W pierwszą sobotę o godz. 6.30 Msza św. Roratnia a po niej nabożeństwo z racji I soboty miesiąca.
11. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.20 poświęcenie medalików dla uczniów kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. a po Mszy spotkanie z ich rodzicami.
12. W tą niedzielę będziemy przeżywać również Dzień Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W parafiach naszej Ojczyzny prowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek.
13. Burmistrz i Rada Miasta Stoczek Łukowski, Dyrektor i instruktorzy domu kultury i biblioteki w Stoczku Łukowskim zapraszają w dniu 8 grudnia o godz. 17:45 po Mszy wieczorowej najmłodszych mieszkańców naszego miasta i gminy wraz z rodzicami na spektakl z okazji mikołajek pt. "Świąteczny Dar Magia i Czar" w wykonaniu artystów z Krakowa. Dla każdego uczestnika przewidziany słodki prezent który wręczy sam Mikołaj.
14. Dnia 15 grudnia Burmistrz i Rada Miasta oraz pozostali organizatorzy zapraszają na Miejskie Spotkanie Opłatkowe które odbędzie się o godz. 13:30, zaś w godzinach 10:00-15:00 odbędzie się Kiermasz Bożonarodzeniowy. W programie spotkanie z Mikołajem, przełamanie się opłatkiem, śpiewanie kolęd, występy artystów lokalnych oraz degustacja wigilijnych potraw. Organizatorzy zachęcają wystawców z produktami do przygotowywania stoisk. Szczegóły w Urzędzie Miasta oraz Domu Kultury. Wszystko odbędzie się na Skwerze Miejskim w godzinach 10:00-15:00 .
15. W niedzielę 22 grudnia po Mszy św. o godz. 12.00 Akcja Katolicka i Ksiądz Proboszcz zapraszają na spotkanie opłatkowe: władze samorządowe Miasta i Gminny, Radę Duszpasterską, chór parafialny z panią Organistką, pana kościelnego, panie katechetki, wszystkich członków i sympatyków Akcji Katolickiej.
16. Pani organistka w tym tygodniu uda się do wiosek z opłatkami. Od godz. 9.00 w czwartek – Kapice, Celej, Kamionka, Wiśniówka, Huta Łukacz, Januszówka, piątek – Ruda, Błażejki, Wólka Różańska, w sobotę od godz. 10.30 – Borki, Wólka Poznańska i ul. Piaski
W minionym tygodniu do wieczności odeszły:
+ Leszek Kachniarz
+ Janina Rosa
„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Do zawarcia związku małżeńskiego przygotowują się:
1. Tomasz Świć, kawaler z Zabuża, par. Serpelice i Natalia Basek, panna z Toczysk, parafia tutejsza
Kto by wiedział o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie związku między tymi osobami, zobowiązany jest poinformować o tym kancelarię parafialną.