XXXI Niedziela Zwykła

1.W tym tygodniu obchodzimy liturgiczne wspomnienie: Czwartek –rocznica poświęcenia Bazyliki na Lateranie, piątek –św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła, sobota –św. Marcina de Tours, biskupa,
2. Przez oktawę Wszystkich Świętych możemy zyskiwać odpusty i ofiarować je za zmarłych nawiedzając cmentarz i modląc się za nich. Jak w ubiegłych latach tak też i w tym roku od piątku po Mszy św. wieczorowej udajemy się na cmentarz z modlitwą za zmarłych by w ten sposób zyskiwać odpusty. Na procesję zabierajmy latarki by oświetlić kolumnę.
3. W sobotę 11 listopada obchodzimy 99 rocznice odzyskania Niepodległości przez Polskę. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania tego wielkiego wydarzenia. Uroczystości rozpoczną się przed Urzędem Miasta o godz. 9.45, o godz. 10.00 Msza Św., poprzedzona montażem słowno –muzycznym, po Mszy św. nastąpi przemarsz pod pomnik Ignacego Braulińskiego.
4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła można nabyć Echo Podlasia, a także nasz Tygodnik Parafialny.
5.Pani Organistka w tym tygodniu uda się z opłatkiem do: Pn. –Nowe Kobiałki, Wt. –Nowa Prawda, Sr. Mizary, Borki, Cz, Zgórznica, Pt, Toczyska
6. W dniu dzisiejszym w Stoczku łukowskim kończy obrady Xv Sejmik Towarzystw Regionalnych Lubelszczyzny. Jedna z tych organizacji jest autorem inicjatywy drzew zimo zielonych pamięci św. Jana Pawła II, wychodowanych z nasion poświęconych na kanonizacji Papieża Polaka. Przed Kościołem można nabyć sadzonki sosny czarnej, jodeł i świerków.
7. W tym tygodniu po Mszy św. Wieczorowej udamy się na wioski z modlitwą wypominkową i darem Mszy św. za zmarłych. Nawiedzimy także chorych.
Grafik wyjazdów:
Pn. – Toczyska, Wt. – Turzec, Mizary, Śr. – Stara Prawda, Guzówka, Cz. – Róża Podgórna, Pt. Kobiałki Nowe, Nowy Jamielnik, pojazdy prosimy na godz. 17.45; Jeśli któraś z wiosek nie może zorganizować miejsca na Mszę św. prosimy o taką informację.
W kościele przed Mszą św. będziemy się modlić za zmarłych w Pn. – Zgórznica, Wt. – Stara Róża, Śr. -Jamielne, Cz. – Kisielsk, Pt. – Zabiele.
Do zawarcia związku małżeńskiego przygotowują się:
1.Kamil Chmiel, kaw. zam. w Starej Gąsce, par. Jeleniec i Paulina Niedziółka, panna, zam. w Kienkówce,
par. tut.
2. Marek Dziak, kaw. ze Starej Róży, par. tut. i Katarzyna Trojanek , panna z Choin, par. Parysów
Kto by wiedział o przeszkodach uniemożliwiających zawarcie związku między tymi osobami, zobowiązany
jest poinformować o tym kancelarię parafialną.
W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
+Alina Okuń
+ Mirosław Rozbicki
„Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”