Misyjne kolędowanie

Tegoroczne misyjne kolędowanie skierowane  było na pomoc rówieśnikom w Sudanie Południowym. Sudańskie dzieci nie marzą o zabawkach, lecz o godnym  życiu, o chodzeniu do prawdziwej szkoły. W akcję kolędowania misyjnego po raz piąty włączyły się dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach. Odwiedzali mieszkańców Starych Kobiałek i Jamielnika Kolonii, doświadczając miłego i życzliwego przyjęcia. Chodząc od domu do domu dzieci   przedstawiały scenkę kolędniczą, opowiadającą o radości Bożego Narodzenia i marzeniach sudańskich dzieci, kwestując przy tym na ich rzecz.

W kolędowaniu wzięły udział dwie grupy kolędnicze w składzie: Weronika Brodzik, Alicja Dadacz, Klaudia Dziurdziak, Dominika Pietrzak, Weronika Wołoszka- z klasy VB  oraz Natalia Cabaj, Aleksandra Dadacz, Oliwia Jonczyk, Angelika Krzewska i Jakub Misior z klasy IVA.

Podsumowaniem naszego kolędowania był udział obu grup w Międzydiecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w Rykach 14 stycznia 2012 r. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego. Na spotkanie przybył ks. Tomasz Atłas – dyrektor krajowy PDM oraz trzej Misjonarze Konsolata, którzy zachęcili wszystkich do wyrażenia radości we wspólnym śpiewie w różnych językach. Koordynatorem spotkania był diecezjalny dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych ks. Prałat Bernard Błoński.  Po prezentacji  grup kolędniczych i wręczeniu dyplomów udaliśmy się do miejscowego kościoła, aby wziąć udział w celebracji Eucharystii. Homilię  wygłosił Ksiądz Biskup zachęcając małych misjonarzy do wrażliwości na potrzeby innych ludzi.

Spotkanie zakończyło się wspólną agapą przy suto zastawionym stole.

K.K.